Jdi na obsah Jdi na menu

Co je nutné vědětObrazek

 

Následné řemesla : srubové stěny je důležité dostat co nejdříve pod střechu. Konstrukce střechy a použité krytiny jsou standardní  bez žádných limitů. Všechny ostatní řemesla vykonávají specializované firmy dle standardních postupů v souladu s našimi doporučeními. Dnešní stavební technologie umožňují ve srubech splnit všechny požadavky zákazníka . Při dokončovacích a instalačních pracích je vždy nutno brát v úvahu větší vertikální pohyby dřevěných stěn a používat dilatační prvky. Ve všech odborných problémech vám rádi poskytneme konzultace.

 

 

  Záruky:   na provedené práce a dodaný materiál 5 let. Servis  srubové konstrukce neomezen.

 

Specifika srubů a roubenek:

Největším rozdílem v porovnání s jinými stavbami je vysychání trámů. Stavíme z mokrého nevysušeného dřeva. Vysychání dřevěného masivu může trvat až 5 let ( v závislosti na velikosti trámů a vytápění budovy). Srubová stavba nemusí vymrznout, ale dokončovací práce ( hlavně lištování a upravování přechodů mezi srubovinou a navazujícími konstrukcemi) by mělo být co nejpozději. Třeba i po několika letech bydlení.

Stěny z dřevěného masivu mají vynikající tepelněizolační vlastnosti a v ničem si nezadají s materiály třetího tisíciletí. Mají však špatné akumulační vlastnosti, proto je dobré je kombinovat se zděnými vnitřními příčkami, které působí jako akumulátor tepla.

Srubové stavby mají životnost několik stovek let ( nejstarší dřevěné stavby jsou přes 1000 let staré ). Musí však být dodrženy správné pravidla ochrany stavby a dřeva. Největším nepřítelem je vlhkost. Proto již při tvorbě projektu  se musí uplatnit tyto opatření :  výběr vhodného pozemku, posazení srubových stěn min. 20 cm nad terén, terén vyspádovat směrem od stavby, zaručit správnou funkci střechy , počítat s delšími přesahy střechy, použít vhodné nátěry dřeva. Údržba srubu se týká hlavně exteriéru a je závislá na expozici stěn vzhledem ke slunci a vlivům povětrnosti. Výrobci nátěrových hmot doporučují obnovovací nátěr provést jednou za 5 až 10 let. Tento nátěr však není náročný ani časově ani finančně, neboť dřevo se nemusí brousit a saje už jen minimálně. Ve všech těchto věcech vám rádi poradíme.

 

Doporučujeme objednávat zakázky min. 6 měsíců předem. Při realizaci vaší stavby vám nabízíme své služby ve kterékoli oblasti mimo vyřizování stavebního povolení.

 

Náhledy fotografií ze složky Galerie srubů a roubenek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář